ماساژور بیشتر از ماساژ گیرنده لاغر می شود اگر


کلیاتی در مورد ماساژ :
ماساژدرمانی با پیشرفت علم پزشکی، شکل و شمایل نوینی به خود گرفته و علیرغم اینکه بسیاری از روشهای طب قدیم در طب نوین به فراموشی سپرده شد، اما ماساژدرمانی توانست با تغییر شکل دادن و به روز شدن، باقی بماند وهنوز هم منشأ بسیاری از درمانهای فیزیکی باشد.به طور کلی هر کار درمانی را باید زیر نظر پزشک انجام داد و از انجام هر کار درمانی توسط افراد ناآگاه و غیرمتخصص و به طور خودسرانه پرهیز نمود.

چگونگی تاثیر ماساژ :
ماساژ با بهبود گردش خون و جریان لنفاوی باعث میشود مواد غذایی و اکسیژن تازه به بافتهای مزبور برسد و مواد سمی از آن خارج شود. همچنین باعث ترشح اندروفینها (یا نابودکنندهای درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خو) میشود و ثابت شده است که ماساژ، هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد مینماید و در نتیجه باعث کاهش استرس میگردد.هنگام گرفتگی عضلانی یعنی وقتی ماهیچه بیش از حد فعالیت میکند و باعث درد و اصطلاحا گرفتگی عضلانی میگردد، با افزایش جریان خون، این مواد زائد از بدن دفع میشود و باعث کاهش درد میگردد.

ماساژو لاغری :
به طور کلی لاغر شدن یا حذف بافت چربی وقتی اتفاق می افتد که با کاهش مواد غذایی خورده شده و افزایش تحرک ، باعث شویم تا بدن دچار کمبود انرژی شود و از چربی های خود به عنوان سوخت استفاده نماید و به این ترتیب چربی سوزی شروع شود . پس ماساژ باعث لاغری نمی شود و حتی اگر ماساژ گیرنده رعایت تغذیه و تحرک را ننماید به احتمال زیاد ماساژدهنده بیشتر از او لاغر خواهد شد !!!!

پس نقش ماساژ چیست ؟
شخصی که تغذیه و تحرک خود را اصولی شروع کرده ولی دچار تجمع بیش از حد یا غیر طبیعی چربی در قسمت هایی از بدن می باشد، با ماساژ در این مناطق گردش خون و لنف بیشتر و گرمای موضعی بیشتر ایجاد کرده و منجر به آزاد سازی بیشتر چربی از این مناطق می نماید .از سوی دیگر بدن نیزکه در حال سوزاندن چربی است ، برداشت چربی را از این مناطق بیشتر و منجر به کاهش سایز در مناطق ذکر شده می شود .پس نتیجه این است که ماساژباعث کاهش سایز می شود اگر و تنها اگر همراه با رعایت برنامه غذایی کم کالری و تحرک اصولی باشد .
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)